|
Description:
|
|
Det er valgkamp i Russland- og ingen tvil om HVEM som er hovedpersonen. Vladimir Putin hylles som nasjonens sterke mann. Men hvorfor klarer ingen å ta opp kampen mot Putin?
18. mars er det valg i Russland, og det er president Putin det meste dreier seg om i valgkampen. Han har sittet ved makten i 18 år, han ligger an til å bli gjenvalgt for fjerde gang, og så overlegen er han, at det mest spennende nok ikke blir om han vinner, men hvor mange som møter opp for å stemme.
Vi skal til Brasil og Porto Alegre hvor folk har campet i flere dager, ikke for en fotballkamp, men for et realt rettsdrama. Landets mest populære politiker, tidligere president, Lula da Silva, ble i fjor dømt for korrupsjon, men anket saken. I morgen skal en ankedomstol avgjøre hans skjebne.
Gjest; Geir Flikke
Programleder: Hege Moe Eriksen |