Search

Home > De Technoloog | BNR > Het probleem met robots: ze begrijpen niet hoe de wereld werkt
Podcast: De Technoloog | BNR
Episode:

Het probleem met robots: ze begrijpen niet hoe de wereld werkt

Category: Technology
Duration: 01:02:08
Publish Date: 2024-08-21 13:00:00
Description:

Je hebt robotvoetbal met kleine robotjes. Dat ziet er best overtuigend uit. En je hebt robotvoetbal met mensachtige robots. Die robots zijn vaak meer bezig met vallen en opstaan dan met voetballen. Toch denkt René van de Molengraft dat menselijke robots rond het jaar 2050 wereldkampioen kunnen worden. In een wedstrijd van robots tegen mensen.

Voorlopig zitten de humanoïde robots nog op het niveau van het kluitjesvoetbal. Maar een kleinere soort, op wieltjes, maakte het een team van twaalfjarigen al heel erg moeilijk.

Wat moeten de robots nog bijleren? Hoe leer je ze kluitjesvoetbal af. En waarom moeten robots eigenlijk de vorm van een mens hebben? Want simpelweg lopen op twee benen blijft moeilijk voor robots.

Van de Molengraft is hoogleraar robotica aan de TU Eindhoven. En hij is al vele jaren betrokken bij de Robocup.

 

Gast

René van de Molengraft

Links

Robocup

Video

YouTube

Hosts

Ben van der Burg & Mark Beekhuis

Redactie

Daniël Mol 

See omnystudio.com/listener for privacy information.

Total Play: 0

Users also like

9K+ Episodes
Kunststof 1K+     100+
1K+ Episodes
Aujourd'hui .. 1K+     200+
1K+ Episodes
How I Built .. 1K+     100+
1K+ Episodes
OVT 2K+     200+

Some more Podcasts by BNR Nieuwsradio

400+ Episodes
De Technoloo .. 8     7
2K+ Episodes
Tech Update .. 8     10+
200+ Episodes
Crypto Updat .. 8     6
60+ Episodes
50+ Episodes
BNR Slimme K .. 4     2
20+ Episodes
100+ Episodes
200+ Episodes