|
Description:
|
|
* NATO blir med i koalisjonen mot terrororganisasjonen IS; - Er det en gest overfor USA, eller en opptrapping av krigen mot IS?
* De rikeste landene møtes på Sicilia til G7-møte; men de er splittet, ikke minst takket være - igjen - Donald Trump. Kan vi ta ham på ordet om klimapolitikk og verdenshandel?
* Private firmaer har bare halvparten så mange kvinner på toppen som statseide selskaper; regjeringen vil at styrene skal slippe å rapportere om likestilling.
* Fremskrittspartiet prøver igjen å fjerne det de kaller "dusteforbud" - og vil la folk drikke øl og vin i parken. - En usolidarisk tankegang, mener KrF.
* Begravelsesbyråer markedsfører sine egne livsynsåpne seremonier og roter til rollen som begravelsesformidler - mener kirkenes arbeidsgiverorganisasjon. |