|
I juni 2021 publiserte SINTEF en rapport som framhever at at både terapeut og pasient opplever at det er for liten tid til å bygge gode relasjoner i terapirommet. Et spørsmål er da hvordan påvirker det både person og terapeut at det ikke alltid er like god tid eller nokk timer? Hvilke krav stilles i terapi og stilles det overhode krav når ventelistene er så lange?
Dette er noen av spørsmålene som våre gjester Kristin Ørvik, Psykolog i Blå Kors Kompasset og psykologspesialist Zeinab Alhassan, er i studio for å utforske. Sammen med Jimmy ser de på hvordan vi kan skape et godt rom og realistiske forventninger til hverandre i terapien. Er det mulig? Da er det bare å trykke på play!
Har du ønsker til tema for en kommende episode, kan du kontakte oss via vår hjemmeside: https://www.hverdagspsyken.no Har du behov for støtte/hjelp, kan du finne lenker til hjelpetjenester på denne siden: https://www.hjelpesiden.no
|