Search

Home > Red de Millennial > The Social Dilemma door de ogen van schermgeile telefoonjunks
Podcast: Red de Millennial
Episode:

The Social Dilemma door de ogen van schermgeile telefoonjunks

Category: News & Politics
Duration: 00:37:30
Publish Date: 2020-09-30 15:59:26
Description:

Zijn we verslaafd aan onze telefoons? Wiens schuld is dat? En waarom is social media niet gewoon vooruitgang, zoals een fiets of elektrische verlichting? In deze aflevering bespreken we The Social Dilemma, de spraakmakende documentaire van Netflix over wat techgiganten zoals Google en Facebook met onze menselijkheid hebben gedaan. Charlotte blijkt volledig gebrainwasht en Bouke gooit het over een Marxistische boeg.

 

  • Het stuk in De Correspondent over de effectiviteit van online advertenties:

https://decorrespondent.nl/9748/adverteerders-trekken-zich-terug-van-facebook-maar-werkt-online-adverteren-wel/5168715573120-5e1484a6

  • Een stuk van Tristan Harris, die bij Google aan de bel trok: 

https://medium.com/thrive-global/how-technology-hijacks-peoples-minds-from-a-magician-and-google-s-design-ethicist-56d62ef5edf3

  • Meer informatie over de Rohingya’s in Myanmar:

https://time.com/5880118/myanmar-rohingya-genocide-facebook-gambia/

https://www.nytimes.com/2018/11/06/technology/myanmar-facebook.html

  • Voor wie hier verder over wil lezen raadt Bouke deze boeken aan:

Surveillance Capitalism van Shoshana Zuboff

Alone Together van Sherry Turkle


Productie: Sezen Moeliker I Dag en Nacht Media

Logo: Roos Vervelde I Red Pers

Zie het privacybeleid op https://art19.com/privacy en de privacyverklaring van Californië op https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

Total Play: 0

Some more Podcasts by Dag en Nacht Media

40+ Episodes
Kunsthart 8     2
50+ Episodes
Opgewonden 6     4