Search

Home > BNR Slimme Koppen | BNR > Werken aan kansengelijkheid
Podcast: BNR Slimme Koppen | BNR
Episode:

Werken aan kansengelijkheid

Category: Technology
Duration: 00:46:38
Publish Date: 2021-01-27 18:00:00
Description:

Mede mogelijk gemaakt door: DDA

'We missen dan ook de maatschappelijke veerkracht. En juist met zo'n crisis die we nu doormaken, is het belangrijker dan ooit dat we met elkaar, gezamenlijk, het goede doen. En dat we af komen van dat het alleen om individuele prestaties gaat.'

Momentum

Volgens Bussemaker zitten we nu op een momentum om door te pakken. 'Ik zie nu op zoveel terreinen die ongelijkheid toenemen. In het onderwijs, in de zorg, in de steden, die voor heel veel groepen ontoegankelijk worden, op de arbeidsmarkt. En die optelsom maakt het zo enorm actueel en dringend om het aan te pakken.'

Leefwereld

Sociaal-economische ongelijkheid is misschien wel één van de hardnekkigste bijwerkingen van corona. Vooral ook bij jonge kinderen. Hoe pakken we dit aan? Welke innovaties en oplossingen zijn nodig om vanuit de leefwereld van jongeren te denken en te kiezen, en niet vanuit het systeem.

Slimme Koppen Ronilla Snellen, initiatiefnemer van de School van Nederland en Els Mast, medeoprichter van een nieuwe school in het Utrechtse Kanaleneiland, hebben daar wel ideeën bij.

Total Play: 0

Some more Podcasts by BNR Nieuwsradio

400+ Episodes
De Technoloo .. 8     7
2K+ Episodes
Tech Update .. 8     10+
200+ Episodes
Crypto Updat .. 8     6
60+ Episodes
20+ Episodes
100+ Episodes
200+ Episodes
600+ Episodes
De Technoloo .. 600+     70+