Search

Home > Kees de Kort | BNR > Opinie | Loon-prijsspiraal in aantocht
Podcast: Kees de Kort | BNR
Episode:

Opinie | Loon-prijsspiraal in aantocht

Category: Business
Duration: 00:06:04
Publish Date: 2021-08-13 10:27:16
Description:

In de Verenigde Staten zijn de productenprijzen inmiddels 8 procent hoger dan vorig jaar het geval was. 'De vraag is of zij hun hogere prijzen in hun producten kunnen verrekenen. Kan dat niet, gaat dit ten koste van hun marges, kan het wel, dan stijgen de consumentenprijzen,' zegt De Kort. De situatie verschilt per land, maar in Amerika gaan de consumentenprijzen ook enorm omhoog.

Arbeid wordt duurder

Een ander probleem is of we aan voldoende mensen kunnen komen. Dat is ook een reden waarom de producentenprijzen stijgen, omdat producenten meer moeten betalen voor de productiefactor arbeid. De Kort: 'Als het een beetje tegenzit en de productie- en distributieketens blijven kwetsbaar en het gaat meer kosten om mensen in dienst te nemen, kan er een loon-prijsspiraal ontstaan.'

Over Kees de Kort

Econoom Kees de Kort geeft elke dag net na 12:00 uur zijn (eigen) kijk op de financieel-economische wereld. Luister live in BNR Zakendoen of wanneer je wilt via bnr.nl/keesdekort, Apple Podcast en Spotify.

Total Play: 0

Some more Podcasts by BNR Nieuwsradio

100+ Episodes
Jansen Beleg .. 40+     10+
100+ Episodes
Gangmakers | .. 6     2
80+ Episodes
Jaap Jansen .. 40+     10+
1K+ Episodes
Wetenschap V .. 50+     30+
8 Episodes
Captains of .. 8     2
60+ Episodes
Laurens Bove .. 8     1
70+ Episodes
Tech & Medic .. 10+     6
400+ Episodes
Marianne Zwa .. 8     3