|
Description:
|
|
Soros György magyar származású amerikai üzletember és filantróp, közgazdász, a reflexivitás közgazdasági elméletének kidolgozója, aki 1992-ben majdnem bedöntötte az angol jegybankot, de ugyancsak ő az, aki életében nem kevesebb, mint 32 milliárd dollárt, azaz 12 ezer milliárd forintot adományozott a nyílt, demokratikus társadalmak támogatására, és ő az a politikai harcos is, aki többek között olyanokkal vívott és vív folyamatos küzdelmet, mint Donald Trump és Orbán Viktor, továbbá a világ populista vezetői. Éppen ezért Magyarországon Sorost főellenségként ábrázolja a magyar hivatalos politika, amely megátalkodottan azt állítja róla, hogy az amerikai-magyar üzletember kifundált egy tervet a kereszténység Európában történő felszámolására, a muszlimok Afrikából történő hatalmas méretű bevándorlásának megszervezésével. Bárhogy legyen is, a támadások kereszttüzében Soros az emberi tudatlanság és félelem szimbólumává vált.
Azonban 2004-ben, amikor Magyarországon járt, szívesen vállalkozott Friderikusz Sándorral egy beszélgetésre, amelyből Soros gondolkodásának lényege is felsejlik.
Hogyan támogathatja a munkánkat?
Legyen a patronálónk, és a támogatása mértékétől függően egyre több előnyhöz juthat: https://www.patreon.com/FriderikuszPodcast
Egyszeri vagy rendszeres banki átutalással is segíthet. Ehhez a legfontosabb adatok:
Név: TV Pictures
Számlaszám: 10300002-10586134-00014904
Közlemény: Podcast-támogatás
Ha külföldről utalna, nemzetközi számlaszámunk (IBAN - International Bank Account Number):
HU94 1030 0002 1058 6134 0001 4904
BIC/SWIFT-kód: MKKB HU HB
Akármilyen formában támogatja munkánkat, köszönjük!
Kövessenek, kövessetek itt is:
Facebook: https://www.facebook.com/FriderikuszPodcast
YouTube: https://www.youtube.com/c/FriderikuszPodcast
Instagram: https://www.instagram.com/friderikuszpodcast
Spotify: https://spoti.fi/3blRo2g
Google Podcasts: https://bit.ly/3fc7A7t
ApplePodcasts: https://apple.co/3hm2vfi
#FriderikuszPodcast #FriderikuszArchiv |