Search

Home > Matka też człowiek > Nastolatek w kryzysie. Rozmowa z psychiatrą dziecięcym Krzysztofem Wilczyńskim
Podcast: Matka też człowiek
Episode:

Nastolatek w kryzysie. Rozmowa z psychiatrą dziecięcym Krzysztofem Wilczyńskim

Category: Kids & family
Duration: 01:21:16
Publish Date: 2025-04-11 09:30:00
Description:

W tym odcinku rozmawiam z psychiatrą dziecięcym, dr. Krzysztofem Wilczyńskim – specjalistą, który na co dzień pracuje z młodzieżą i ich rodzinami.

Poruszamy tematy zdrowia psychicznego nastolatków, problemów emocjonalnych, które często są bagatelizowane, oraz trudności, z jakimi mierzą się również rodzice dorastających dzieci.

Dlaczego nasze dzieci czują się przytłoczone?

Jak rozpoznać, że nastolatek potrzebuje pomocy?

Co możemy zrobić jako rodzice, żeby wspierać, a nie oceniać? Rozmawiamy o presji, samotności, lękach, ale też o tym, gdzie szukać wsparcia i jak budować zdrową relację z dorastającym człowiekiem.

Poruszamy też wątek rodzica, jego lęku i bezradności wobec problemów dziecka i o tym, że rodzic w takiej sytuacji powinien także mocno zadbać o siebie i swoje zdrowie by móc w pełni wspierać potrzebujące dziecko.

Jeśli jesteś rodzicem, nauczycielem albo po prostu chcesz lepiej zrozumieć świat dzisiejszych nastolatków, ten odcinek jest dla Ciebie.


Partnerem odcinka jest Meta, która angażuje się w opracowywanie narzędzi zapewniających bezpieczeństwo młodym użytkownikom jej aplikacji. Od 8 kwietnia tego roku Instagram wprowadził nowe zabezpieczenia dla Kont Nastolatków: Nastolatki poniżej 16 roku życia nie będą mogli rozpocząć transmisji na żywo bez zgody rodziców. Nie będą mogli też wyłączyć funkcji ochrony przed nagością, która rozmazuje potencjalnie nagie zdjęcia w wiadomościach prywatnych.

Konta Nastolatków pojawią się również na Facebooku i Messengerze w najbliższych miesiącach.

Total Play: 0