|
Description:
|
|
Premier Robert Golob bo po včerajšnjem nagovoru evropskega parlamenta danes odgovarjal na vprašanja domačih poslancev. Ta naj bi se po napovedih nanašala predvsem na očitke glede politizacije policije, Državni zbor pa se bo seznanil tudi z odstopom notranje ministrice Tatjane Bobnar. Druge teme:
- Evropski ministri, pristojni za energetiko, tudi sinoči niso našli skupnega jezika glede uvedbe kapice na ceno plina. Za Slovenijo je 275 evrov za megavatno uro preveč, a se članice po besedah pristojnega ministra Bojana Kumra v zvezi s tem še usklajujejo. Kot je še dodal Kumer, bodo na naslednjem srečanju mejo za ceno plina postavili nekje med 160 in 220 evri.
- Ukrajinsko ljudstvo bo opoldne prejelo nagrado saharov za svobodo misli. Kot so ob tem zapisali v Evropskem parlamentu, Ukrajinci plačujejo visoko ceno v invaziji na njihovo državo, na bojiščih pa branijo svobodo, demokracijo, vladavino prava in evropske vrednote.
- V Cankarjevem domu v Ljubljani so sinoči podelili nagrade najboljšim športnikom leta, kar so ekipno postali smučarski skakalci in skakalke, posamično pa ena od članic ekipe Urša Bogataj in atlet Kristjan Čeh. Bogatajeva je bila nad nagrado presenečena in zelo vesela, Čeh pa je poudaril, da je v Sloveniji za to nagrado izjemno močna konkurenca.
- Sinoči pa smo dobili tudi prvo finalistko svetovnega nogometnega prvenstva, Argentina je s tri proti nič nadigrala Hrvaško.
|